Σύλλογος Γονέων/Κηδεμόνων

Πρόσκληση σε Ενημερωτική συνάντηση γονέων/κηδεμόνων 27/9/2023

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας καλούμε σε ενημερωτική συνάντηση την Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2023 στις 5:00 μμ (απόγευμα) στο χώρο του Γενικού Λυκείου Τζερμιάδων.

Στην συνάντηση θα ενημερωθείτε αρχικά για γενικότερα θέματα λειτουργίας του σχολείου, όπως την φετινή κατάσταση του σχολείου (εκπαιδευτικοί, κτηριακά, κτλ), την ισχύουσα νομοθεσία (απουσίες, προβιβασμός, τράπεζα θεμάτων, κανονισμός λειτουργίας σχολείου, κτλ) αλλά και τις σχεδιαζόμενες δράσεις του σχολείου. Ακολούθως. θα υπάρξει χρόνος για συζήτηση και για να θέσετε ερωτήματα και προβληματισμούς. Επίσης, όσοι/ες δεν έχετε ολοκληρώσει την εγγραφή του/της μαθητή/τριας με την προβλεπόμενη υπεύθυνη δήλωση θα το κάνετε εκείνη την ημέρα.

Η παρουσία όλων σας κρίνεται απαραίτητη για την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου. Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τον χρόνο και τη διάθεση συνεργασίας σας μαζί μας.