Νέα

Κοινή Σύσκεψη Διευθυντή ΔΕ Λασιθίου, Δημάρχου, Συλλόγων Διδασκόντων και Γονέων/Κηδεμόνων

Την Παρασκευή 29 Σεπτεμβρίου 2023 στο Γενικό Λύκειο Τζερμιάδων, μετά από πρωτοβουλία και πρόσκληση του Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Αθ. Κατσαγκόλη, έλαβε χώρα κοινή σύσκεψη μεταξύ των:

• Διευθυντή ΔΕ Λασιθίου κ. Κατσαγκόλη και εκπροσώπων των τμημάτων της Δ.Δ.Ε. Λασιθίου,
  • Δημάρχου Οροπεδίου Λασιθίου κ. Στεφανάκη και αρμοδίων Αντιδημάρχων Παιδείας κ. Τζιράκη και Τεχνικών Έργων κ. Κοντογιάννη,
  • Συλλόγου Διδασκόντων Γυμνασίου Τζερμιάδων,
  • Συλλόγου Διδασκόντων Γενικού Λυκείου Τζερμιάδων,
  • εκπροσώπων Συλλόγου Γονέων/Κηδεμόνων Γυμνασίου Τζερμιάδων,
  • εκπροσώπων Συλλόγου Γονέων/Κηδεμόνων ΓΕΛ Τζερμιάδων

στην οποία συζητήθηκαν αναλυτικά θέματα της επικαιρότητας και ειδικότερα το κτηριακό θέμα των σχολείων και η προσπάθεια που γίνεται να ξεκινήσουν οι εργασίες αποκατάστασης από το Κράτος, αλλά και η στελέχωση με εκπαιδευτικούς που αναμένεται να ολοκληρωθεί σύντομα.

Ο Διευθυντής ΔΕ στο τέλος της συνάντησης συναντήθηκε ιδιαιτέρως και με αντιπροσώπους των μαθητών/τριών και των δύο σχολείων.

IMG 20230929 121455
IMG 20230929 121359